Zastosowanie wapozonu

Wapozon

Wapozon jest niezwykle interesującym sprzętem ze względu na swoje szerokie spektrum zastosowania. To na pierwszy rzut oka niepozorne urządzenie, które potrafi czynić cuda! Z wapozonu korzystają kobiety i mężczyźni z całej europy, zaś grupa zwolenników tego sprzętu nieustannie się poszerza! Czemu wapozon jest jednym z najbardziej pożądanych w każdym domu sprzętów? Na to i więcej pytań postaram się udzielić odpowiedzi w dzisiejszym wpisie!

Czym tak w ogóle jest wapozon?

Wapozon jest to specjalistyczna aparatura przeznaczona do wytwarzania pary powstałej z podgrzewania wody. Para wodna powstała w tej sposób ma niezwykle ważne zastosowanie, ponieważ cieszy się popularnością w licznych zabiegach, zwłaszcza w zabiegach intensywnego oczyszczania skóry.

Niewiele osób o tym wie, jednak powszechną praktyką jest dodawanie do wody wszelakich ziół o leczniczym charakterze oraz mgiełki ozonowej.

Teraz może parę słów o tym jakie działanie ma wapozon.

Sprzęt ten ma niezwykle szerokie działanie, nie da się określić tylko i wyłącznie jednym słowem. Jest to przede wszystkim urządzenie, które ma na celu rozpulchnienie skóry, rozszerzenie naczyń włosowatych. Jednak to jeszcze nie koniec. Sprzęt ten przyspiesza również przemianę materii i hamuje aktywność enzymów.

Czy może być lepiej?! Raczej nie!

Pamiętać jednak należy o tym, że gdy stosujemy zioła nie powinniśmy stosować równocześnie ozonowania. Ponadto niezwykle istotny aspekt stanowi skomponowanie ziół w odpowiedni sposób, czyli w sposób adekwatny do stanu naszej cery. Jeżeli decydujemy się na stosowanie wapozonu wraz z mieszanką ziół czy też pojedynczym zielem, musimy uprzednio znać jego właściwości. Nie ulega powiem wątpliwości, że zabieg przy użyciu wapozonu również wpłynie na spożywanie ziół tylko nie poprzez ich picie, a poprzez wnikanie ich w głąb skóry.

Zaleca się, aby wapozonu nie stosowały osoby, których skóra pokryta jest licznymi „pajączkami” oraz sieciami drobnych naczyń- innymi słowy, zabieg ten nie jest rekomendowany dla osób z cerą i skórą naczynkową.
Wracając jeszcze na chwilę do tematu ziół, które zioła mogą okazać się najlepszymi do wykonywania zabiegu wapozonem?
Zaleca się przede wszystkim stosowanie ziół wzmacniających naskórek, polepszających ukrwienie, regenerujących i działających rozkurczająco.
Do ziół takich bez wątpienia należą: rozmaryn, tymianek, mięta i cząber!
Jeżeli jesteś posiadaczką skóry dojrzałej, wrażliwej czy też po prostu niedostatecznie nawilżonej powinnaś sięgnąć po zioła takie jak lawenda, malwa, koper, rumianek, cząber czy po prostu róża.
Znalezione obrazy dla zapytania para wodna